مجموعه …. شما را به خرید بهترین محصولاتو…..دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

انواع تور در ایران

362659552

گروه گردشگری گاندو برای رفاه حال گردشگران و این‌که بتوانند به راحتی تور مورد نظر خود را با توجه به سلیقه و توانایی‌های خود انتخاب کنند، برنامه‌ی سفرهای خود را به پنج کلاس D، C، B، A و E تقسیم کرده است:
کـلاس A): تورهای طبیعت گردی:
برنامه‌های در نظر گرفته شده در این کلاس از تورها، بازدید زیست‌محیطی مسئولانه از مناطق بکر طبیعی به منظور لذت بردن از طبیعت و ویژگی‌های فرهنگی مرتبط با منطقه‌ی مورد بازدید می‌باشد.
بازدید از مناطق چهارگانه‌ی تحت مدیریت سازمان محیط زیست (پارک‌های ملی، مناطق حفاظت شده، پناهگاه‌های حیات وحش و آثار طبیعی ملی)، کوه‌پیمایی، راه‌پیمایی در جنگل، پیاده‌روی در کویر، دوچرخه‌سواری در طبیعت، بازدید ازغارها، پرنده‌نگری، عکاسی در مناطق بکر و دست نخورده و غیره در این کلاس از تورها قرار می‌گیرند.
این کلاس از تورهای گروه گردشگری گاندو به سه سطح A۲، A۱ و A۳ قابل تفکیک است:
طبیعت گردی گاندو
A۱: این برنامه‌ها شامل گشت و گذار در طبیعت با کم‌ترین فعالیت بدنی می‌باشد، پیاده‌روی در این برنامه‌ها کم‌تر از دو ساعت در روز در مسیرهای مسطح یا شیب ملایم است.
A۲: این برنامه‌ها عموماً شامل پیمایش‌های بیش از دو ساعت و کم‌تر از چهار ساعت در روز در شیب‌های ملایم می‌باشد.

A۳: دارای فراز و نشیب‌های متعدد با پیمایش‌های بیش از چهار ساعت در شبانه‌روز، از خصوصیات این درجه از برنامه‌ها می‌باشد.
کـلاس B): تورهای تاریخی و فرهنگی:
تورهای فرهنگی تاریخی گاندو
توجه خاص به جذابیت‌های فرهنگی و تاریخی از شاخصه‌های اصلی این کلاس از تورها می‌باشد، در این تورها افراد متعلق به فرهنگ‌های گوناگون می‌توانند یکدیگر را درک کنند و به غنای فرهنگ یکدیگر پی ببرند. یکی از ویژگی‌های عمده این گونه سفرها، تجربه‌ای است که افراد در محیطی کاملاً متفاوت به دست می‌آورند.
گردشگرمی‌بیند که شیوه‌ی زندگی افرادی که در این مکان‌ها زندگی می‌کنند و یا زندگی می‌کردند تا چه اندازه با زندگی در شهرهای امروزی متفاوت است.
موسیقی، زبان، رقص، پوشاک، مسکن، شیوه‌ی زندگی، آداب و سنن، صنایع دستی و ابنیه‌های تاریخی، از دیدنی‌های این‌گونه از سفرها می‌باشد. به طور مثال: روستاهای شگفت‌انگیزی که بافت تاریخی، آثار معماری و یا مردم‌شناسی ویژه‌ای داشته باشند، در این کلاس از تورها قرار می‌گیرند.
کـلاس C): طبیعت، تاریخ و فرهنگ:
این گونه تورها ترکیبی از تورهای کلاس A و B می‌باشد. توریست با حضور در یک سفر می‌تواند گردش در طبیعت و تاریخ و لمس فرهنگ‌های گوناگون را تجربه کند. داشتن شرایط جسمانی طبیعی و نرمال برای حضور در این تورها کافی است
کـلاس D): تورهای ماجراجویانه:
تورهای ماجراجویانه گاندو
هدف از این شاخه از طبیعت‌گردی رفتن به مکان‌هایی است که گردشگر بتواند تجربه‌های مخاطره‌آمیزی کسب کرده و مهارت و توانایی‌های جسمی خود را در مسیرهای جدید بیازماید. وجهه‌ی دیگر این سفرها دست زدن به کارهایی است که جنبه‌ی ورزشی دارند و مخاطره‌انگیز می‌باشند. به طور کلی گردشگری ماجراجویانه در ارتفاعات کوهستان‌ها، اعماق جنگل‌ها و دیگر پدیده‌های طبیعی صورت می‌پذیرد. داشتن شرایط جسمانی و روانی بالا و تجربه‌ی حضور در فعالیت‌های کلاس A۳ پیش‌نیاز حضور در این تورها می‌باشند.
کـلاس E): دوره‌ها و سفرهای آموزشی:
برگزاری دوره‌ها و سفرهای آموزشی برای دوستانی است که تمایل به بالا بردن سطح دانش خود دارند تا بتوانند با آگاهی بیشتر با طبیعت ارتباط برقرار کنند.
دوره‌های آموزشی شامل:
کارآموزی کوهپیمایی، آشنایی با غارهای ایران، کارآموزی سنگ‌نوردی، کمک های اولیه، جهت‌یابی و نقشه‌خوانی، استقرار در طبیعت و …
لازم به ذکر است که در سفرنامه‌ی برخی از تورها دو کلاس از تورها قید شده است. مثلا A و D، این بدین مفهوم است که اجرای برنامه به شکلی است که گردشگران در هر دو کلاس از برنامه می توانند در این برنامه حضور پیدا کنند.
منبع:گاندوتور

منبع: تور و گردشگری ایران

For Consulting And Ordering Click Below Button.

Consulting and Ordering

مجموعه …. شما را به خرید بهترین محصولاتو…..دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید